Охридските гимназијалци успешни на „Ноември-месец на науката“

2 копии

Охрид, 5. декември 2019 (ИНПРЕС) – 57 ученици од ОУ„Христо Узунов“ од Охрид, под менторство на наставничката Вера Зороска учествуваа на 43-та Школа на млади ...
| | веќе видена | слични

Ученичката Сара Џелили, од с. Требиште во областа Голо Брдо, се закити со благодарница за учество на наградниот конкурс за средношколски есеј на тема “Зошто ...
| | веќе видена | слични

Останато

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 331 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Овен Можни се недоразбирања, па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридските гимназијалци успешни на „Ноември-месец на науката“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: