Штрајкот во училиштата во Хрватска продолжува

8 копии

Хрватска во ЕУ не се истакнува во однос на фокусирањето на еколошките политики, но европските Зелени очекуваат дека земјата за време на претседавањето со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Штрајкот на синдикатите на вработените во просветата во Хрватска, кој траеше речиси два месеца, прифатливо заврши само за наставниот персонал, но не и за т.н. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По 37 дена штрајк и повеќедневни маратонски разговори меѓу хрватската влада и синдикатите за образование, денеска беше постигнат договор, а се очекува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Очигледно сите апели и препораки за носење заштитни маски се залудни, зашто бројот на напишани казни за шетање без заштита расте од ден на ден, и тоа еднакво ...
сите 472 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 306 | | | веќе видена

И покрај најавите за субвенционирање на платите за месец октомври, ноември и декември за поддршка на стопанството, законот се уште не е пристигнат во ...
сите 196 | | | веќе видена

Со автомобили низ улиците на Скопје па се до Штип се одвива протетсот на ВМРО-ДПМНЕ денеска. Од партијата соопштија дека ова е протест против мафијата за ...
сите 136 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штрајкот во училиштата во Хрватска продолжува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: