Вардар доживеа уште еден тежок пораз, голем триумф на Веспрем среде Скопје


Три бода на последните два натпревара од годината за потврда на првото место во групата А. Пред овој предизвик стои бранителот на трофејот во СЕХА лигата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометарите на Вардар вечерва (20.15 часот) во СЦ „Јане Сандански“ ќе го одиграат последниот сезонски меч на домашен терен, претпоследен во првиот дел од ...
| | веќе видена | слични

Ракометaрите на Охрид со триумф ја завршија есенската полусезона во Суперлигата на Македонија, убедливо славејќи пред својата публика против Вардар јуниор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша указот за законот за априлскиот попис, но клинчот меѓу власта и опозицијата за веродостојноста на оваа операција не ...
сите 438 | | | веќе видена

Во завршницата од Мундијалот станува јасно дека рекордот на Кирил Лазаров со 92 гола на Мундијалот во 2009 година нема да биде загрозен. Најдобар стрелец на ...
сите 356 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Наставниците на стручните уметнички предмети од Државно средно училиште за ликовна уметност и дизајн „Лазар Личеноски“ со писмо до министерката за образование ...
сите 478 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 274 лица сомнителни и ...
сите 434 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар доживеа уште еден тежок пораз, голем триумф на Веспрем среде Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: