„Зелена револуција“ до Заев: Покажете прво скреност и волја за решавање на проблемот, па ќе седнеме на маса


По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Виолета Ковачевиќ Зоран Заев и СДСМ дојдоа на власт со ветување за чист воздух и здрава животна средина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев и СДСМ дојдоа на власт со ветување за чист воздух и здрава животна средина. После три години власт Скопје Битола, Тетово и цела Македонија рушат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 6 декември 2019 (МИА) – Владата веќе конкретно даде одговор на сите седум точки од организаторите на „Марш за чист воздух“, што тие ги поставија ...
| | веќе видена | слични

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
| | веќе видена | слични

Седумте итни барања што ги постави „Марш за чист воздух“ и кои Владата соопшти дека ги прифати се: Указ за итно носење ДУП за Вардариште; ЈО да отвори истрага ...
| | веќе видена | слични

30-те организации што го организираа масовниот Марш за чист воздух го поздравуваат чекорот на Владата за прифаќање на нивните седум првични барања кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Властите во кинеската провинција Гвангдонг им наредија на граѓаните да носат маски во јавноста поради појавата на епидемијата на коронавирус.Уредбата стапи на ...
сите 732 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 234 | | | веќе видена

Ватерполо репрезентацијата на Унгарија ја освои европската круна откако во големото финале против Шпанија славеше дури по изведување пенали. на домашен терен ...
сите 275 | | | веќе видена

Поранешниот предводник на Металург и селектор на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар со хрватската селекција го загуби и третото финале на ...
сите 149 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 257 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 195 | | | веќе видена

Качувањето по најпопуларната рекреативна дестинација на скопските планинари, знае да биде и ризично. Вчера планинар кој се качувал на Водно бил повреден, иако ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Зелена револуција“ до Заев: Покажете прво скреност и волја за решавање на проблемот, па ќе седнеме на маса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: