Граничен премин Лојане- Миратовац за полесен проток на населението

По долги години желба, конечно интензивно се работи на отворање на граничен премин кон Грција од страна на Кавадарци. Оптимистичките прогнози на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев очекува изградбата на новиот граничен премин Пулевац, над Мајден, на македонско-грчката граница, да почне наредната ...
| | веќе видена | слични

-Бинго за Кавадарци претставува најавениот граничен премин над Мајден, тоа е мојот личен впечаток.Со преминот, соседите ќе можат да доаѓаат кај нас, а нивното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граничен премин Лојане- Миратовац за полесен проток на населението

Од:
До кого (е-маил):
Порака: