Пензионерите следната година просечно ќе добијат 10.000 денари повеќе


2 копии

„Тргнавме од определбата да создаваме праведно општество, кое вистински се грижи, за намалување на социјалната нееднаквост во општеството, и креиравме ...
| | веќе видена | слични

Средбата беше организирана за да се чујат граѓаните и нивните пораки за мерките од социјалната реформа и за нејзината реализација според нашите очекувања. ...
| | веќе видена | слични

Социјалните случаи ќе се вклучат на пазарот на трудот. Оваа самохрана мајка добива парична помош од државата , но има желба да работи и сама да заработува. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Направивме реформи во областа на социјалната и детската заштита за да ги заштитиме ранливите категории граѓани, да им го вратиме достоинството, но и да ...
| | веќе видена | слични

Ова го  порачаа денеска премиерот Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска на средба со корисници на социјални права и надоместоци. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска во Битола се сретна со пензионерите, со кои разговараа за претстојното зголемување на сите ...
| | веќе видена | слични

Прилеп, 5 декември 2019 (МИА) – Со јануарската пензија, пензионерите ќе добијат покачување од 700 денари, а до јуни усогласувањата во просек ќе ги зголемат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 702 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 262 | | | веќе видена

Не требаше многу за да исплива на површина уште еден доказ дека пописот се спроведува прекутрупа. Дека целта на операцијата ни најмалку не е статистичка, ...
сите 132 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 478 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензионерите следната година просечно ќе добијат 10.000 денари повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: