Платформа „Медуза“: Пријавете насилство врз жените


Да го уважиме денот кога е основан Антифашистичкиот фронт на жените (АФЖ), како феминистичко движење за време на Втората светска војна и претходник на неколку ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот графички дизајнер во чест на денот на основањето на Антифашистичкиот фронт на жените (АФЖ), го (ре)сподели својот проект „Хероините на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 8.500 американски војници се ставени во зголемена готовност поради можно распоредување во Источна Европа додека руските војници се собираат на границата ...
сите 540 | | | веќе видена

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
сите 162 | | | веќе видена

Се случи првата отстапка од Софија за Скопје. Јавниот сервис - Бугарската национална телевизија (БНТ) за вечерва во ударен термин најавуваше дека одново ќе го ...
сите 279 | | | веќе видена

Од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија сметаат дека какви било измени на Законот за влада треба да бидат усогласени меѓу четирите најголеми партии во ...
сите 338 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 281 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 238 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Платформа „Медуза“: Пријавете насилство врз жените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: