Шекеринска: судиите и обвинителите се обврзани да делат правда, никој нема да биде над законот


Ќе бараме одговорност од судиите и обвинителите, кои ја злоупотребиле функцијата и нема да дозволиме никој да суди или да амнестира партиски. Законот ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За само 2.5 години се донесоа многу тешки но и многу важни одлуки кои ги отворија перспективите на нашата држава, истакна Павле Трајанов претседател на ...
| | веќе видена | слични

,,Македонија станува членка на НАТО сојузот, слободна држава која привлекува странски директни инвестиции и многу можности за младите дома во својата држава, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Форумот на жени на СДСМ е успешен затоа што сме поддржани од нашите другари социјалдемократи. Затоа има повеќе жени во парламентот, повеќе жени во совети, ...
| | веќе видена | слични

За само 2 години успеавме да го постигнеме невозможното, ние сме де факто 30-та членка на НАТО. Членките на aлијансата ги поздравија нашите реформи и порачаа ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ и коалицијата покажа што значи вистинска грижа за граѓаните. Додека ВМРО-ДПМНЕ 11 години манипулираше и заткулисно преговараше за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ беше против се што ја приближува земјата до НАТО и до ЕУ и кога требаше на дело на покаже дека е за НАТО и за ЕУ, ВМРО-ДПМНЕ секој пат потфрлаше, ...
| | веќе видена | слични

 Членките на Алијансата ги поздравија нашите реформи и порачаа дека сме направиле чудо. Од заробена држава, од држава со упад во Собранието која немаше извесна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: судиите и обвинителите се обврзани да делат правда, никој нема да биде над законот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: