Не се размножуваат бактерии – Најважното нешто што треба да се знае за шеќерот


Шеќерот, без разлика дали кафеав или пак бел, трае вечно. Ако се стврдне со време се рони така што се загрева и меша, како и медот.Не се размножуваат бактерии, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите знаеме дека без кромид речиси и нема јадење, но знаеме колку течат солзи од кромидот и колку тешко се вади мирисот. Колку што е ножот по остар толку ...
| | веќе видена | слични

Едноставна за подготовка, а вкусот фантастичен! 6 јајца 6 лажици брашно 100 гр ситно сечкана шунка Пекабеско 1/2 лажичка сол 2-3 варени јајца 1 лажичка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 451 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 312 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Руската полиција го уапси опозицискиот политичар Алексеј Навални на аеродромот во „Шереметјево“ во Москва, веднаш откако тој слета со авион од Германија, ...
сите 98 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се размножуваат бактерии – Најважното нешто што треба да се знае за шеќерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: