Една од најевтините и најздрави намирници нема рок – Безбедна е за користење секогаш


Јаболковиот оцет е една од најздравите и најевтини намирници, а има и неограничен рок на траење. Може да купите повеќе и да не се плашите за рокот.Супер е за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите знаеме дека без кромид речиси и нема јадење, но знаеме колку течат солзи од кромидот и колку тешко се вади мирисот. Колку што е ножот по остар толку ...
| | веќе видена | слични

Едноставна за подготовка, а вкусот фантастичен! 6 јајца 6 лажици брашно 100 гр ситно сечкана шунка Пекабеско 1/2 лажичка сол 2-3 варени јајца 1 лажичка ...
| | веќе видена | слични

Направете си домашно средство за чистење од само две состојки во домот и тоа лесно достапните лимон и оцет. Исцедете еден лимон, ставете го во стаклена тегла ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Норвешка ја совлада Пведска со 23-20 и остана со максимален безгрешен учинок досега на Европското првенство во ракомет за мажи. Сагосен со 8 гола беше ...
сите 400 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 286 | | | веќе видена

Денеска е Богојавление (Водици). Овој празник е еден од најголемите христијански празници. Познато е дека се празнувал уште во вториот век од христијанската ...
сите 255 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 231 | | | веќе видена

Нашата хероина од филмот „Медена земја“ - Атиџе Муратова, која досега живееше во селото Бекирлија каде што е снимен и документарниот филм, сега ќе живее во ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една од најевтините и најздрави намирници нема рок – Безбедна е за користење секогаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: