Потпишување договор за изградба на фотонапонската електрана „Осломеј“


Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев ќе присуствува и ќе се обрати на потпишувањето договор за изградба на фотонапонската електрана „Осломеј“. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, се обрати на меѓународниот саем и конференција за обновливи извори на енергија, ...
| | веќе видена | слични

Саемот денеска и утре првпат се одржува во државава во организација на компанијата REECO International, која е организатор на саеми, изложби и конференции низ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Истражувањата и анализите на Центарот за енергетика и одржлив развој на МАНУ и на консултантите на „Прајс вотерхаус куперс“ покажале дека за реализирање на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Инвестиции до 17 милијарди евра во следните 20 години во енергетскиот сектор предвидува најновата Стратегија за период до 2040 година, што ја изработи Центарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првото е референтно, второто се базира на енергетска транзиција и третото е зелено сценарио. Во зависност од тоа кое сценарио ќе се прифати, тоа земјата ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Во МАНУ беше презентирана Стратегијата за развој на енергетиката во земјава до 2040-та година што ја изработи Центарот за енергетика и одржлив развој на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишување договор за изградба на фотонапонската електрана „Осломеј“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: