Помалку новородени, повеќе разводи во Македонија

4 копии
8 копии

Според објавените податоци на Државниот завод за статистика, во третото тримесечје имало вкупно слободни 7.791 работни места, а стапката на слободни работни ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Во третиот квартал годинава споредено со претходниот квартал трошоците во градежништвото за нови објекти за индивидуално домување се повисоки за 0,1 отсто, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 561 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помалку новородени, повеќе разводи во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: