Пендаровски: Инклузијата на лицата со попреченост е показател за развојот на една држава

„Моите раце се исти како и вашите, отворени и за ракување и за дружба, подготвени да им служат на сите луѓе во светот. Без вашите подадени раце, моите би биле ...
| | веќе видена | слични

Петнаесетгодишната талентирана гостиварка, Елиза Абдија е прогласена за најдобра актерка на Меѓународниот инклузивен драмски фестивал „Игри без маски“ 2019-та ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

По еден ден одмор, денеска продолжуваат ракометните возбудувања. Арената „Теле 2“ е во центарот на вниманието, четирите најдобри репрезентации ќе излезат на ...
сите 262 | | | веќе видена

Во кинескиот град Вухан забрзано се гради нова болница со 1000 кревети, каде би требало да се лекуваат заболените од коронавирусот. На фотографиите се ...
сите 449 | | | веќе видена

Како структурно и системско решение, далеку од рацете на политичарите и во функција на јакнење на независноста и реформите во праводуството и воопшто го оцени ...
сите 335 | | | веќе видена

Моменталниот Закон за управување со отпад им одговара на големите индустриски објекти кои го користат најголемот дел од отпадот што се увезува во земјава, за ...
сите 188 | | | веќе видена

 ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и законски решенија во интерес на граѓаните, а сега тоа го прави со опструкција на работењето на собраниската ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Инклузијата на лицата со попреченост е показател за развојот на една држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: