Трет ден расправа за Предлог-буџетот за 2020

4 копии
3 копии
8 копии

Денес пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Весна Дамческа Илиевска на собраниска седница посочи дека власта никако да ја пушти во употреба амбулантата во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пленарната расправа за буџетот за 2020 година почнува на 16 декември. Денеска, во Собранието продолжи комисиската расправа во матичната комисија. Пратениците ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ испрати реакција на најавата на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на потписи за нов законски предлог со кој ќе се бара поништување на законот за попис на ...
сите 382 | | | веќе видена

Македонија со пет порази и една победа го заврши настапот на Светското првенство во Египет. Настапот за македонската спортска јавност беше разочарување поради ...
сите 438 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 194 | | | веќе видена

Коле Чашуле, во синоќешната емисија „ Седница со Коле Чашуле“ зборуваше за случајот „Монструм“.-Миленичката на шарената револуција, екс специјалната Фатиме ...
сите 165 | | | веќе видена

LOOSE – LOOSE политика, наместо WIN- WIN статистика!, вака професорката по уставно право и пратеник Гордана Силјановска Давкова го коментира најавениот попис и ...
сите 70 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 163 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трет ден расправа за Предлог-буџетот за 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: