„Хјуман рајтс воч“ го осуди протерувањето на својот директор од Израел


„Хјуман рајтс воч“ ја осуди одлуката на Израел за депортирање на Омар Шакир, директор на ХРВ за Израел и палестинските територии, поради неговиот активизам во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Преговорите меѓу израелската владејачка партија „Ликуд“ на премиерот Бенјамин Нетанјаху и опозициската „Сино и бело“ на Бени Ганц повторно завршија без ...
| | веќе видена | слични

Средбата меѓу лидерите на двете партии, која траеше помалку од еден час, се одржа во Тел Авив. – Премиерот предложи законот за (премиерска) ротација креативно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
2 копии
5 копии

Илјадници луѓе излегоа на улиците на Тел Авив за да го поддржат израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, кој минатата недела беше обвинет за корупција. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 515 | | | веќе видена

Македонското Собрание се распушти отварајќи пат за предвремени избори на 12 април, осум месеци пред истекувањето на тековниот мандат, како голем тест за про-ЕУ ...
сите 324 | | | веќе видена

Дополнителната заменичка-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска во врска со нарачката на личните документи со новото уставно име истакна дека ...
сите 152 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 282 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 132 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Хјуман рајтс воч“ го осуди протерувањето на својот директор од Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: