Европскиот пат на Балканот – маратон со пречки


2 копии

Правилата за земјите коишто се во преговори не можат да се менуваат во средина на играта, но решенијата мора да бидат во согласност со постојната политика, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ситуацијата во Источниот Медитеран и Западен Балкан биле во фокусот на средбата на високиот претставник на Европска Унија за надворешна политика и безбедност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата заложба за европската перспектива на земјите од Западен Балкан е непроменета, а тоа е отворање на преговорите за членство за Северна Македонија и за ...
| | веќе видена | слични

Македонија и целиот регион мора да бидат малку погласни, поактивни во однос на нон-пејперот предложен од Франција со кој се предлага реформа на пристапниот ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис побара ЕУ да отвори преговори за членство со Македонија и Албанија следната година, обвинувајќи ја Франција за блокирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 417 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 146 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на лицата кои се згрижени на одделот за болни или позитивни на Ковид-19 во Општа болница со проширена дејност во Кочани, откако пред три дена ...
сите 128 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европскиот пат на Балканот – маратон со пречки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: