„Нема оправдување„ – секоја трета жена во земјава е жртва на семејно насилство


Нема и нема да има оправдување за домашно насилство, сексуално вознемирување, силување, присилен брак, кривични дела извршени во името на таканаречената ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Ми беше шеф“, „Не сакав да верувам дека се случило“, „Затоа што беше политичар од партија на власт и знаев дека нема поента“, „Ми беше другар“, „Ми се закани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Се плашев дека ќе ми се одмазди“, „Ми се закани со отказ“, „Моите ми кажаа да не кажувам на никој“, „Беше дете од фамилија“, „Другар му е џандар“ и „Не знаев ...
| | веќе видена | слични

Низ различни локации во светот се одржаа протести против насилството врз жените. Протести беа одржани во Мексико, Италија, Турција, Судан и други земји. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Нема оправдување„ – секоја трета жена во земјава е жртва на семејно насилство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: