Буџетот за 2020 година е само за поткуп на граѓаните пред избори


3 копии

Премиерот во заминување Зоран Заев најави дека ова ќе биде економска година. Крајот на годината покажува дека негативните перформанси растат. Државниот завод ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска се задолжи за нови 23,8 милиони евра. Имено, на официјалната страна на Народна банка на Република Македонија објавена е реализацијата од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројките и резултатите годинава покажуваат дека таа е економска. Тоа, како што оценува министерката за финансии Нина Ангеловска, го покажува растот на БДП, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска ќе ја задолжат државата за нови 9.2 милиони евра. Власта расипнички се однесува со народните пари. Не поминува месец без ...
| | веќе видена | слични

„Наместо од Владата ветените 5 проценти раст на економијата до крајот на годинава, дали едвај ќе има половина од тоа. И покрај интервенциите, својствени за ...
| | веќе видена | слични

Доколку се реализираа капиталните инвестиции, кои во изминатите 10 години бележат значително кратење, стапката на раст на економијата ќе достигнеше и до пет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буџетот за 2020 година е само за поткуп на граѓаните пред избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: