Дејвис куп: Титулата за Шпанија

Емотивни сцени се забележани на теренот на “Магичната кутија“ во Мадрид. На домашен терен триумфирала селекцијата на Шпанија во чија ризница отишла и ...
| | веќе видена | слични

Шакира и Пике го проследија финалниот меч на Дејвис Купот. 42-годишната пејачка и 32-годишниот фудбалер си разменуваа бакнежи на трибините, додека на теренот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дејвис куп: Титулата за Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: