22 проекти добија финансиска поддршка преку Програмата за самовработување

Од сон до реалност- презентирани 22 успешни деловни приказни поддржани со програмата за самовработување. Мерките на државата, трета година се приспособуваат на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Моделот на управување со пензионерските домови ќе се менува со цел да се понудат посовремените модели на заштита на највозрасните лица, најави министерката за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска се сретна со пензионерите од Тетово со кои разговараше за најавеното зголемување на пензиите, но и за ...
| | веќе видена | слични

Засега домовите ги менаџираат здруженијата на пензионери, Сојузот на пензионери како Фондот за пензиско и инвалидско осигурување кои треба да имаат иста ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, денеска остварија средба со претставници на Сојузот на здруженија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова се апелите на Велешанка Лила Димитријевска, мајката на 41 годишниот Ристе и три години помладиот Влатко, кои болеста веќе 27 години ги врзала за кревет. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска потпиша Меморандум за разбирање за отворање на Младински ресурсен центар во Гостивар кој ќе го ...
| | веќе видена | слични

Министерката, како што соопшти МТСП, лично ги информираше пензионерите дека пензискиот систем е стабилен и дека пензиите растеа и ќе продолжат да растат. Исто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Натпреварот од второто коло на Европското првенство го одиграа екипите на Шпанија и Австрија, а победа запишаа Шпанците со 30:26. Шпанија беше апсолутен ...
сите 386 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Македонците кои живеат во Данска и оваа година го одбележаа големиот христијански празник Богојавление – Водици со фрлање на крстот во водите на Балтичкото ...
сите 264 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

22 проекти добија финансиска поддршка преку Програмата за самовработување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: