(ВИДЕО) Евровизија 2020: VICTORIA ќе ја претставува Бугарија во Ротердам


„Агентот вонземјанин беше љубопитен за човечкиот вид. Барајќи одговори за музиката и се’ што доаѓа со неа во нашиот универзум, тој ја пронајде планетата Земја. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 27. ноември 2019 (ИНПРЕС) – По првиот успешен сингл „Спомени“, охриѓанецот Горан Папаз и Танче Гроздановски го објавија вториот сингл, кој исто така е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

Познати се полуфиналните двојки по одигрувањето на денешните натпревари на Европското ракометно првенство. Словенија ќе игра против Шпанија, додека Норвешка ...
сите 246 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 70 | | | веќе видена

Хрватска одигра нерешено 22:22 со Шпанија во последниот натпревар од групата А и оди во полуфиналето на Европското првенство како втор тим во групата. Шпанците ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако тоа се случи, ќе биде шести пат да се прогласи меѓународна вонредна состојба  во последната деценија, објави Ројтерс. Бројот на загинати од новиот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Евровизија 2020: VICTORIA ќе ја претставува Бугарија во Ротердам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: