Трите деца вратени, се бара компромисно решение за Малиот групен дом во Визбегово

Откако викендов го поминаа на гости кај роднини и пријатели, трите деца од Малиот групен дом во Визбегово се вратија на редовните училишни активности и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 27 ноември 2019 (МИА) – Во домот „Ранка Милановиќ“ затекнавме ужас од установа, што беше доволно за нас да напишеме посебен извештај и да побараме итно ...
| | веќе видена | слични

„Ние не сме против децата со воспитно социјални проблеми, туку на начинот на кој институциите сакаат да го спроведат овој процес”- рече универзитетската ...
| | веќе видена | слични

Пред година и пол протестираа против нив, денеска сите ги сакаат и прифаќаат. Вака може да се опише односот на жителите на Тимјаник со четирите деца кои живеат ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјала Мила Царовска кажа дека трите деца од малиот групен дом во Визбегово викендов биле префрлени во друг дом поради протестот ...
| | веќе видена | слични

Трите момчиња кои вчера беа преместени од малиот групен дом во Визбегово поради протестите на жителите се вратени во домот. Екипата на ТВ24 ги затекна како си ...
| | веќе видена | слични

Трите деца се вратени во малиот групен дом откако викендот поради протестот на жителите во Визбегово беа префрлени на друга локација, изјави министерката за ...
| | веќе видена | слични

Трите деца кои вчера беа префрлени во друг дом, веќе се вратени во Малиот групен дом во Визгебово. Засега нема никаква закана по нивниот живот, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 427 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 263 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица за кусо време пожарот е локализиран и нема повредени. -Цел месец гасиме претежно пожари на ...
сите 77 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 80 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
сите 203 | | | веќе видена

Во таа насока се и измените во Законот за извршување усовоени од Собранието со кои покрај што се намалува делот за извршување, целосно се иззема извршувањето ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трите деца вратени, се бара компромисно решение за Малиот групен дом во Визбегово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: