Осуда за однесувањето на „Шверцери“ во МНТ


2 копии

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Навивачката група „Шверцери“ ја демантира тенденциозната пропаганда против нашата прослава на 30 години од нашето постоење. Сите снимки, а посебно нашата ...
| | веќе видена | слични

„Сите снимки, а посебно нашата снимка половина час по настанот во празната сала, ги демантираа тенденциозните известување за наводното демолирање, вандализам и ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група „Шверцери“ излезе во јавноста со соопштение за наводното дивеење во МНТ и вели дека се прави тенденциозна пропаганда против нивната прослава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кој ќе ја утврди одговорноста за вандализмот на навивачката група Шверцери во МНТ при прославата на јубилејот, премиерот Зоран Заев, владата или нова комисија ...
| | веќе видена | слични

Од МНТ велат велат дека на 22 овој месец беа одржани два настани од кои првиот поминал во најдобар ред а во организација на Министерството за политички систем, ...
| | веќе видена | слични

Вкупната материјална штета направена во Македонскиот народен театар од навивачката група „Шверцери“ е 3. 965 евра, утврдила надлежната комисија. Штетата мора ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска, одговорајќи на новинарско прашање, изјави дека немало ништо спорно што навивачката група „Шверцери“ одржала прослава во МНТ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Веста го остави и „постариот брат“ на Брајант во шок. Легендата во НБА и веројатно најголемиот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, се огласи по трагичната ...
сите 213 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 256 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осуда за однесувањето на „Шверцери“ во МНТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: