Одобрен новиот состав на Европската Комисија


Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто ја обвини Финска дека е виновна што во текот на нејзиното претседавање со ЕУ ниту една земја не отворила ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Порпаролката на комесарот за проширување Ана Писонеро вели дека цел на новата Европска комисија е во својот мандат што повеќе Западен Балкан до го доближи до ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на комесарот за проширување, Ана Писонеро вели дека целта на новата Европска комисија е во својот мандат што повеќе да го приближи Западниот ...
| | веќе видена | слични

Вишеградската група очекува дека новата Европска комисија ќе го забрза процесот на проширување на Еврпската унија , изјави во понеделникот во Прага унгарскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министрите за надворешни работи од земјите од Вишеградската група денеска од Прага побараа забрзување на преговорите со кандидатките од Западен Балкан за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 427 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 263 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица за кусо време пожарот е локализиран и нема повредени. -Цел месец гасиме претежно пожари на ...
сите 77 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 80 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
сите 203 | | | веќе видена

Во таа насока се и измените во Законот за извршување усовоени од Собранието со кои покрај што се намалува делот за извршување, целосно се иззема извршувањето ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одобрен новиот состав на Европската Комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: