До петок долговите за вода ќе можат да се платат на рати без камата


2 копии
2 копии
2 копии

Штипското комунално претпријатие „Исар“ за 11 месеци има изградено и реконструирано вкупно 11 километри и 300 метри водоводни и канализациони мрежи. Директорот ...
| | веќе видена | слични

ЈП „Водовод“ Битола на граѓаните кои имаат долг по основ на тужби за неплатена вода и услуга, дека имаат можност до 31.12. 2019 година да направат спогодба, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нови два контејнера утринава се опожарени на улицата „Никола Карев“ во близина на нова железничка станица, информира ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје и посочува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Водата во Скопје е безбедна и квалитетна за пиење покажуваат резултатите од анализите на Секторот за санитарна контролана, извршени во периодот од 18-ти до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Веста го остави и „постариот брат“ на Брајант во шок. Легендата во НБА и веројатно најголемиот кошаркар на сите времиња, Мајкл Џордан, се огласи по трагичната ...
сите 213 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 256 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До петок долговите за вода ќе можат да се платат на рати без камата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: