Заев: Нема одложување на изборите, ако дојде до гласање СДСМ ќе поддржи една изборна единица


 Ако процесите за тоа продолжат во Парламентот СДСМ, рече, не би гласале спротивно на нивното изборно ветување за една изборна единица. -Јас мислам дека нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мора да признаам дека требаше два-три пати да ја прочитам изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, за да разбирам каде му била поентата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аналитичарите сметаат дека предвремените парламентарни избори во април ќе се спроведат според постоечкиот изборен модел, бидејќи нема доволно време да се ...
| | веќе видена | слични

Повторно во пресрет на изборите дел од медиумите ја отвораат дебатата за тоа каков Изборен модел и е потребен на Македонија. Секако, штом ќе видите кој дава ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На неколку месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април и натаму останува отворено прашањето за промена на Изборниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Очекувам државотворен капацитет. Партиските интереси да ги ставиме на страна кога се работи за интересот на граѓаните на државата и да го смениме моделот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентарната Иницијативата за една изборна единица на денешната прес-конференција даде дополнителни објаснувања во врска со поднесените две предлог-измени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тврдам дека има време за промена на изборниот модел, посочи премерот Зоран Заев на пратеничко прашање во врска со можна измена и информира дека во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев од говорницата резервирана за пратенички прашања, ги повика ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ да дојдат на седницата, на која ќе бидат ставени двата закони ...
| | веќе видена | слични

Има мнозинство од 61 глас во парламентот за донесување на измените во Изборниот законик со кои 18 пратеници, главно од помалите партии од мнозинството, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1. Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2. Генералниот ...
сите 235 | | | веќе видена

Диего Симеоне се докажа како фантастичен тренер во изминативе години како предводник на Атлетико Мадрид, но и самиот признава дека неисполнета желба му е да се ...
сите 149 | | | веќе видена

Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ...
сите 52 | | | веќе видена

Помалку изненадувачки, на крајот од вчерашниот натпревар со Украина, за најдобар играч на натпреварот беше прогласен Филип Талески. Сите очекуваа дека изборот ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Нема одложување на изборите, ако дојде до гласање СДСМ ќе поддржи една изборна единица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: