Мицкоски почна прв, а сега СИТЕ БАРААТ ОБВИНИТЕЛИТЕ ОД СЈО ДА ГИ ВРАТАТ ПАРИТЕ


Обвинителите, вработените во СЈО заедно со специјалната обвинителка Катица Јанева ќе треба да ги варат парите што ги земале како разни додатоци, надвор од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Додатокот за доверливост, повисок и од основната плата што ја земале обвинителите на СЈО го нема во нивните анкетни листови, вели за телевизија ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите од СЈО не ги пријавувале надоместоците во анкетните листови. Огромните суми на пари кои ги добивале обвинителите за да не кажуваат што слушнале во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анкетните листови на обвинителите на СЈО се под лупата на антикорупционерите. Се отвора прашањето зошто во овие документи не се наведени високите бонуси од по ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување корупција отвора предмет за високите надоместоци надвор од плата што ги зе,але обвинителите вбо СЈО., од 2015 до септрември ...
| | веќе видена | слични

Бонусите што се делеле во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) од 2015 година ќе бидат предмет на расправа и во Државната комисија за спречување на корупција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 204 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле ...
сите 118 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски почна прв, а сега СИТЕ БАРААТ ОБВИНИТЕЛИТЕ ОД СЈО ДА ГИ ВРАТАТ ПАРИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: