Детектор: Повеќе од половина млади сакаат да ја напуштат Македонија

Повеќе од половина од младите размислуваат да се иселат од Македонија покажува последното истражување на јавното мислење кое за Детектор го изработи Институтот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повеќе од половина од републиканците, 53 проценти од анкетираните, сметаат дека Доналд Трамп е подобар лидер од Абрахам Линколн, покажуваат резултатите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните му даваат оценка два плус на јавното здравство, покажува анкетата која за Детектор ја спроведе Институтот за политички истражувања Скопје. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Два плус“ е средната оценка на скалата од 1 до 5 која граѓаните ја дадоа за квалитетот на јавното здравство, покажува последното истражување на јавното ...
| | веќе видена | слични

Последното истражување на јавното мислење што за „Детектор“ го спроведе Институтот за политички истражувања Скопје вели дека 69,4% од анкетираните граѓани ...
| | веќе видена | слични

Мнозинството граѓани ја поддржуваат идејата за јавно-приватно партнерство во јавното здравство, но голем е и бројот на оние кои се против. Вакви резултати даде ...
| | веќе видена | слични

Речиси две третини од граѓаните поддржуваат децата задолжително да бидат вакцинирани, покажуваат резултатите од последната анкета на Детектор, изработена од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 204 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле ...
сите 118 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детектор: Повеќе од половина млади сакаат да ја напуштат Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: