Мицкоски: Очигледно Катица Јанева знае премногу, па Заев потрча да ја ослободи


Во интервју за КУРИР претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека е очигледно дека Катица Јанева знае премногу, па Заев потрча да ја ослободи ...
| | веќе видена | слични

„Македонија има сериозен проблем со криминалните структури во правосудниот систем. Состојбите се алармантни“, изјави денеска на прес-конференција лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Поминуваат точно 24 часа од последниот мој јавен настап каде отворено побарав од Заев и власта да се согласат да овозможиме законски измени со кои политичари ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски излезе со предлог закон, кој ќе го поднесе неговата партија, за потеклото на имотот не само на судии и обвинители, ...
| | веќе видена | слични

Македонија има сериозен проблем со криминалните структури во правосудниот систем, посочи на денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција потенцираше дека молкот на власта за барањата на ВМРО-ДПМНЕ покажува дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред да се осврнам на главната тема на денешната прес конференција, и пред да излезе СДСМ со механичка прес конференција, и со однапред напишан текст само ќе ...
| | веќе видена | слични

Бареме итна, неодложна и сеопфатна истрага за аферата Кеш, пред сѐ истрага за работата на обвинителите од поранешното СЈО, но и другите обвинители од редовното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонија има сериозен проблем со криминалните структури во правосудниот систем. Состојбите се алармантни. Во услови кога имате криминална влада, портите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 204 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле ...
сите 118 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Очигледно Катица Јанева знае премногу, па Заев потрча да ја ослободи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: