ЛШ: Вардар немоќен на гостувањето во Брест


Македонскиот првак Вардар не успеа да се избори за позитивен резултат и загуби од Веспрем со 38-29 на денешниот меч во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ ...
| | веќе видена | слични

Вардар доживеа уште еден дебакл во Лигата на шампионите откако загуби на свој терен од Веспрем со 38:29, но и покрај немоќта на нашиот тим да се носи со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Црната“ статистика за Вардар сезонава доби уште еден нов момент. Европскиот првак во првото полувреме против Веспрем прими 22 гола со што постави негативен ...
| | веќе видена | слични

Веспрем ќе презиме на второто место на табелата во групата Б со 14 бода, два помалку од лидерот Кил. Унгарскиот првак на сметка на Вардар дојде до седмата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

Норвешките ракометари ја совладаа Словенија во последниот натпревар од групата II на Европското првенство со резултат 33:30. Словенците го постигнаа првиот гол ...
сите 256 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 57 | | | веќе видена

Факти на денот : 1.       Република Македонија во изминатиов период пропушти шанса да отвори нови работни места преку привлекување странски инвестиции. ...
сите 154 | | | веќе видена

Ракометари на Хрватска го одиграа последниот натпревар од второто коло во Виена и ремизираа 22:22 со Шпанија. Селекцијата на Лино Червар на тој начин одат во ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛШ: Вардар немоќен на гостувањето во Брест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: