25 милиони денари од ЕСМ и РЕК за Битола, Новаци и Могила


АД ЕСМ и РЕК Битола денеска ја започнаа овогодинешната есенска акција за пошумување, во рамките на која ќе бидат засадени нови 50.000 багремови садници. “Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

На 41-от роденден на ЈП „Стрежево“, кај Драгарино се спроведуваше акција за пошумување на ридовите на свлечиштето настанато во 2015 година на Главниот канал за ...
| | веќе видена | слични

Вработените од јавното претпријатие „Стрежево“ од Битола денеска засадија 2.000 багремови садници на ридот кај главниот канал од каде се врши испорака на вода ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американските медиуми продолжуваат да ги бараат причините за несреќата во која загина легендата Коби Брајат. Началничката на полицијата во Лос Анџелес Ивет ...
сите 277 | | | веќе видена

По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој ...
сите 267 | | | веќе видена

На официјалниот Фејсбук профил на згаснатата телевизија 1ТВ вечерва осамна статус во којшто е наведено дека во следните неколку денови ќе бидат објавени сите ...
сите 56 | | | веќе видена

Клучниот проблем којшто го имаме и клучната разлика со ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство е нивната забелешка со којашто бараат практично да нема ...
сите 129 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

25 милиони денари од ЕСМ и РЕК за Битола, Новаци и Могила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: