Француска каша


Неочекувано, Франција се најде изолирана во ЕУ околу проширувањето на Унијата. Во оваа политичка драма единствените аплаузи за Макрон дојдоа од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Самитот во Загреб за време на хрватското претседателство со ЕУ е шанса работите во регионот да се деблокираат и прашањето за проширувањето да се направи еден ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Варшава, 30 ноември 2019 (МИА) – Новоизбраниот претседател на Европски совет Шарл Мишел во интервју за полскиот весник Gazeta Wyborcza изјави дека до мај и ...
| | веќе видена | слични

Мишел оцени дека до мај, кога ќе биде одржан самитот ЕУ-Балкан, треба да биде јасно како ќе изгледа реформата и дали тоа би било формален услов за согласност ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Француската Влада ќе го повика турскиот амбасадор во Франција на разговор за да ја објасни изјавата на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, кој го праша ...
| | веќе видена | слични

Ердоган денеска ја коментираше изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон, кој пред десетина дена во интервју за ,,Економист” рече дека НАТО е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според пишувањето на локалните медиуми, болницата ќе се гради на земјиште со површина од 25 илјади квадратни метри и ќе може да прими околу илјада пациенти. Ќе ...
сите 757 | | | веќе видена

Веста за загинувањето на Коби Брајант ги погоди и македонските љубители на кошарката. Ѕвездата на НБА лигата загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, а ...
сите 334 | | | веќе видена

Илјадници навивачи вечерва се собраа во Мостар на пречекот на хрватската ракометна репрезентација. Ракометарите од Херцеговина кои го освоија среброто со ...
сите 245 | | | веќе видена

Драматичен крај на денешното судење за случајот „Рекет“ на кое сведочеше поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова. По ...
сите 226 | | | веќе видена

Клучниот проблем којшто го имаме и клучната разлика со ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство е нивната забелешка со којашто бараат практично да нема ...
сите 130 | | | веќе видена

По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој ...
сите 61 | | | веќе видена

Големото градско дерби на Лос Анџелес е одложено, НБА реши дека утре нема да има кошарка во Стејплс Центар поради трагичната смрт на Коби Брајант, неговата ...
сите 143 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француска каша

Од:
До кого (е-маил):
Порака: