Градоначалникот оствари средба со министерот за земјоделие

3 копии

Продолжуваме да го унапредуваме и модернизираме земјоделството. Водиме грижа за проблемите на земјоделците. Со нови 4 капитални инвестиции во Пепелиште,Јужно ...
| | веќе видена | слични

На лозарите им се должеа 4 милиони евра. Со посветена работа и менаџмент  успеавме во првата година и пол да исплатиме 3 милиони евра. 1.2 милиони евра беа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонското земјоделство е непродуктивно и непрофитабилно. Му требаат инвестиции, но од страна на сите чинители: државата, производителите, бизнисот и ...
| | веќе видена | слични

Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, заедно со претседателот на комората Бранко Азески, претставниците од бизнис ...
| | веќе видена | слични

Сите кои ќе склучат договор за искористување на пари од ИПАРД фондовите ќе може да добијат пари без камата на 5 до 7години отплата од државата со цел да се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанската комора на Македонија Бранко Азески денеска ќе оствари работна средба со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Барањето за автентично толкување на членот 11 од Законот за помилување ја постигна целта. Ги спречивме нечесните намери. Аболицијата на Иванов е незаконска и ...
сите 461 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 497 | | | веќе видена

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 79 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 141 | | | веќе видена

Уставниот суд да постапува согласно одлуката на Законодавно-правната комисија – власта со порака до Уставните судии – од најголемата опозициска партија пак - ...
сите 200 | | | веќе видена

Додатокот за доверливост, повисок и од основната плата што ја земале обвинителите на СЈО го нема во нивните анкетни листови, вели за телевизија ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалникот оствари средба со министерот за земјоделие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: