Саити: Ветингот во судството може да се спроведе преку Антикорупциска комисија


Претседателот на Здружението на судии, Џемали Саити, во вечерашното гостување во емисијата 360 степени рече дека ветингот треба добро да се осмисли и го ...
| | веќе видена | слични

Асистентот по уставно право на „Јустинијан Први“ при УКИМ, д-р Денис Прешова, во интервју за „360 Степени“ вели дека ветинг на судството на постоечки кадар е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 305 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ ГО ПОДДРЖАА ЗАЕВ Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека ...
сите 238 | | | веќе видена

Не може да се заборави секоја една капка крв што паднала во Куманово во борбата за слободна Македонија , напиша Владо Мисајловски по вечерашниот протест. Тој ...
сите 338 | | | веќе видена

Смртта на Диего Армандо Марадона предизвика огромна болка и тага и остави голема празнина во фудбалска Аргентина, но истовремено донесе и многу различни ...
сите 279 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 514 | | | веќе видена

Хотелот „Ибис стајл“ или поранешната гинеколошка клиника „Мала Богородица – Систина“ се пренаменува во инфективна болница за да не се прави метеж во приватните ...
сите 67 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саити: Ветингот во судството може да се спроведе преку Антикорупциска комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: