Со 20.000 евра младите земјоделци ќе ги мотивираат да останат во родниот крај

2 копии

„Единствено социјалните стандарди на граѓаните даваат успех. Таму каде што има социјална благосостојба каде севкупниот амбиент е навистина добар, тоа е она што ...
| | веќе видена | слични

Вложуваме во младинскиот капитал за да ја зголемиме продуктивноста и да овозможиме услови младите тука да останат, да ја градат и развиваат својата земја. ...
| | веќе видена | слични

„Младински додаток од 3.000 денари месечно за младите вработени во производството; Грантови од 10.000 и 20.000 евра за млади земјоделци; Младинска картичка за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 194 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски не е оптимист дека поранешните премиери ангажиарни во помирувањето со Бугарија, Владо Бучковски како специјален преставник на ...
сите 410 | | | веќе видена

Почитувани Претседател, Премиер, Министер за одбрана, Ние, како припадници на АРМ, цениме дека ова писмо треба да почне со заклетвата: „Се колнам дека ќе ги ...
сите 318 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 83 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 76 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 187 | | | веќе видена

Независниот хрватски пратеник Бојан Главашевиќ вели дека загрижуваат националистичките пораки кои доаѓаат од Бугарија и се насочени кон Македонија. Тој додава ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со 20.000 евра младите земјоделци ќе ги мотивираат да останат во родниот крај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: