Со 20.000 евра младите земјоделци ќе ги мотивираат да останат во родниот крај

2 копии

„Единствено социјалните стандарди на граѓаните даваат успех. Таму каде што има социјална благосостојба каде севкупниот амбиент е навистина добар, тоа е она што ...
| | веќе видена | слични

Вложуваме во младинскиот капитал за да ја зголемиме продуктивноста и да овозможиме услови младите тука да останат, да ја градат и развиваат својата земја. ...
| | веќе видена | слични

„Младински додаток од 3.000 денари месечно за младите вработени во производството; Грантови од 10.000 и 20.000 евра за млади земјоделци; Младинска картичка за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во тек е сведочењето на бизнисменот Орце Камчев за случајот „Рекет“ кој во суд сведочи сам без присуство на сопругата која не дошла бидејќи била болна. ...
сите 542 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 384 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 135 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 290 | | | веќе видена

 Дали можеби едвај чекате да заврши 2019-та? Без разлика колку лоша ви била годинава, сè уште има време да ви се случи нешто убаво до нејзиниот крај. До 31-ви ...
сите 96 | | | веќе видена

Сестрата на Орце Камчев, Кристина Камчева-Стојческа пред две недели се повлекла од управителската функција во фирмата Монт, во која денеска инспектори ја ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со 20.000 евра младите земјоделци ќе ги мотивираат да останат во родниот крај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: