Рената Дескоска во „Само интервју“


Создадовме услови системот да функционира, а показател за тоа е дека за кого било и да се работи, денес се спроведуваат истраги и лицата се изведуваат пред ...
| | веќе видена | слични

Со јавното признание на министерката за правда, Рената Дескоска, дека со Законот за амнестија се одоброволени обвинети пратеници од ДПСМНЕ да гласаат за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во вечерашниот дуел со Дамјан Манчевски на ТВ 24 јавно го повика Никола Груевски да се врати во Македонија и ...
| | веќе видена | слични

„Системот ќе функционираше ако се отвореа истраги за Рекет 1 и Рекет 2, потоа дали Катица Јанева требаше да се остави да оди на одмор и да се уништуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавно го повикувам Никола Груевски да се врати во државата. Ова го рече генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во вчерашната дебатна емисија на Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Д“ од демократија нема во овој периoд од три години на владеење на СДСМ. Три години апсолутна власт на СДСМ има само криминал и афери, дали е демократија Кеш, ...
| | веќе видена | слични

Изборите за шест месеци, кампањата во полн ек, обвинувања за криминал и контра обвинувања за криминал. Најголемите политички противници не штедат зборови на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичките штабови работат на предизборните агенди. Сериозно е тоа дека овој случај со Законот за јазици се растега во 2 краја, но ниту еден не е пријатен за ...
сите 293 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Еден од туристите кои го напуштиле островот пред ерупцијата били Геоф Хопкинс кој раскажал дека никогаш нема да ги заборави врисоците на повредените луѓе. – ...
сите 98 | | | веќе видена

Не знам дали сега, после сѐ, односно после ваквата кримогена и во суштина неетичка катаклизма во судско-обвинителскиот корпус, филувана додатно со примерите на ...
сите 136 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рената Дескоска во „Само интервју“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: