Дескоска : Законот за амнестија е добар за правдата во Македонија


Создадовме услови системот да функционира, а показател за тоа е дека за кого било и да се работи, денес се спроведуваат истраги и лицата се изведуваат пред ...
| | веќе видена | слични

Со јавното признание на министерката за правда, Рената Дескоска, дека со Законот за амнестија се одоброволени обвинети пратеници од ДПСМНЕ да гласаат за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во вечерашниот дуел со Дамјан Манчевски на ТВ 24 јавно го повика Никола Груевски да се врати во Македонија и ...
| | веќе видена | слични

„Системот ќе функционираше ако се отвореа истраги за Рекет 1 и Рекет 2, потоа дали Катица Јанева требаше да се остави да оди на одмор и да се уништуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавно го повикувам Никола Груевски да се врати во државата. Ова го рече генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во вчерашната дебатна емисија на Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Д“ од демократија нема во овој периoд од три години на владеење на СДСМ. Три години апсолутна власт на СДСМ има само криминал и афери, дали е демократија Кеш, ...
| | веќе видена | слични

Изборите за шест месеци, кампањата во полн ек, обвинувања за криминал и контра обвинувања за криминал. Најголемите политички противници не штедат зборови на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот Совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 277 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 117 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 344 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 121 | | | веќе видена

Триесет и седумгодишната А.Ф. од селото Палатица,тетовско го пријавила својот сопруг.Според информациите на полицијата, тој во петокот околу 20.30 часот ја ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дескоска : Законот за амнестија е добар за правдата во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: