Вучиќ: Му реков на Заев дека нема да има преговори


4 копии

Граѓаните на Западен Балкан масовно се иселуваат и заминуваат во некоја од земјите на Европската Унија. Дури 3 милиони жители во последните 10 години заминале ...
| | веќе видена | слични

Владимир Панчевски, поранешен претседател на Основен суд Скопје 1, за „клептократската власт“ во Македонија и иселувањето на својот профил на Фејсбук. ...
| | веќе видена | слични

Кратка историја на погледите и ставовите на македонските претседатели за нивната држава. 1. Киро Глигоров: "Македонија е сѐ што имаме." 2. Борис Трајковски: ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите кои се на власт и кои биле на власт, на некаква функција, треба да да му се извинат на македонскиот народ што не направиле доволно да го спречат ...
| | веќе видена | слични

По реакциите во јавноста претседателот Пендаровски ја дообјасни неговата изјава дадена во Нови САД , дека и тој би си заминал ако не бил претседател. Се ...
| | веќе видена | слични

– Ви тврдам, малку подолго сум во оваа јавна работа која ја нарекуваат политика и малку повеќе години имам за да паметам, не постои ниедна политичка партија во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 280 | | | веќе видена

Општината Битола од општинскиот буџет ќе издвои 40 илјади евра за изградба на модуларната болница, која почна да се гради наспроти инфективното одделение во ...
сите 128 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 155 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на ковид-19 и тоа 431 во Скопје, 57 во Куманово, Дебар-14, Штип-41, ...
сите 328 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Му реков на Заев дека нема да има преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: