АХМЕТИ: Нема поместување на датумот за избори

3 копии

За промена на изборниот модел не сме дискутирале со владиниот коалициски партнер СДСМ и цениме дека за тоа прашање е потребен поширок меѓупартиски концензус, ...
| | веќе видена | слични

Со положување цвеќе пред споменикот Скендербег денеска беше одбележан Денот на албанското знаме, и воедно им беше одададена почит на загинатите од земјотресот ...
| | веќе видена | слични

Проценка на активистите на Демократската унија за интеграција била да се постави партиското лого во пакетите за храна испратени за настраданите од земјотресот ...
| | веќе видена | слични

– Тоа е проценка на активистите ако поставиле лого на ДУИ. Јас мислам дека изборната кампања се уште не почнала. Изборите ќе се одржат на 12 април следната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прашањето за отворање на граничниот премин Белановце – Станчиќ е завршена работа и во прашање се технични работи, рече лидерот на Демократската унија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Австрија дефинитивно се разбуди од сонот во кој ко-организаторот на ЕП живееше пред почетокот на главната фаза. Втор пораз во низа за Австријците во групата ...
сите 344 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 133 | | | веќе видена

Натпреварот од второто коло на Европското првенство го одиграа екипите на Шпанија и Австрија, а победа запишаа Шпанците со 30:26. Шпанија беше апсолутен ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХМЕТИ: Нема поместување на датумот за избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: