Мицкоски - Фреи: Македонија се соочува со висока стапка на КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА во највисоките ЕШАЛОНИ НА ВЛАСТА


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со видеопорака ги коментира „еконоомските успеси“ на владата на премиерто во заминување Зоран Заев. Додека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека тендерите и аферите поминуваат неказнето, луѓето се иселуваат, Заев невистинито се фали со зголемување на плати и пензии кои во реалноста е кратење, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
6 копии

Зоран Заев знае дека ќе изгуби на 12 април и затоа бега од предлогот на претседателот Христијан Мицкоски, лидерите кои имаат намера да бидат премиер да имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Челникот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во пресрет на предвремените парламентарни избори закажани за 12-ти април предложи кандидатот за иден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прашање од пратеникот од опозицијата Владимир Ѓорчев, дали премиерот Заев ќе го прифати предизвикот на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев бега и не го прифаќа предлогот на претседателот Христијан Мицкоски, за воведување систем на кандидат за мандатар, по што лидерот кој ќе изгуби на ...
| | веќе видена | слични

Заев молчи за предлогот на Христијан Мицкоски за воведување кандидат за мандатар, но избрзано од сопбраниската говорница се самопргласи за премиер и по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена

Во тек е изградбата на модерната Лимак подземна сообраќајница, како и подготвителните работи за комплексот Лимак Дајмонд (Limak Diamond). Во истиот реон во ...
сите 20 | | | веќе видена

И кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ на претседателските избори Гордана Сиљановска посочи дека за финансирањето на нејзината кампања одговорен бил генералниот секретар ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски - Фреи: Македонија се соочува со висока стапка на КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА во највисоките ЕШАЛОНИ НА ВЛАСТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: