Едмонд Адеми: На Самитот на ЕПП Мицкоски доби две силни шлаканици на клучни стратешки теми

Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните стратешки теми. Со првата резолуција ЕПП заклучи дека ЕУ со ...
| | веќе видена | слични

За жал не добивме јасен одговор од опозицискиот лидер Мицкоски дека ќе го почитува Договорот за добрососедство. Потпретседателот на партијата на Бојко Борисов ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев смета дека е нечесно и несериозно од лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за Договорото за добрососедство со Бугарија да дава едни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доколку ВМРО-ДПМНЕ победи на следните парламентарни избори во Македонија ќе бараме гаранции дека партија ќе го следи курсот на добрососедството со Бугарија и ...
| | веќе видена | слични

„За жал не добивме јасен одговор и во последниве два дена видовме исклучително непријатни изјави од страна на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, од членови на ...
| | веќе видена | слични

Сите јасно слушнавме што мисли Мицкоски за договорот за добрососедство со Бугарија. Ова денеска го изјави премиерот Зоран Заев за време на заедничката прес ...
| | веќе видена | слични

„Тажно е да се гледа како Христијан Мицкоски се плетка во сопствените лаги, секојдневно обидувајќи се да го испере срамот од дебаклот што го доживеа на Самитот ...
| | веќе видена | слични

По обвинувањата на СДСМ дека Мицкоски едно зборува во странство, а друго дома, бугарскиот европратеник  Андреј Ковачев  во интервју за бугарското радио Фокус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата што ја имавме заедно со премиерот Бојко Борисов со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, сакавме да дознаеме дали неговата партија, ако стане ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев упати остро предупредување до ВМРО-ДПМНЕ за „исклучително непријатните изјави на членови на раководството против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 165 | | | веќе видена

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската ...
сите 452 | | | веќе видена

„Тоа што осудениот Владо Бучковски кој го ослободи Врховен суд преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио“, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 173 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски за утре, четврток, 3 декември, најави нова блокада на Владата, МНР и Министерството за правда. Блокадата ќе биде од 17 ...
сите 146 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едмонд Адеми: На Самитот на ЕПП Мицкоски доби две силни шлаканици на клучни стратешки теми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: