Голем интерес за бесплатно вакцинирање против сезонски грип во Велес

Во ЈЗУ Центар за јавно здравје во Велес денеска започна бесплатното вакцинирање против сезонски грип за што оваа здравствена установа доби 1.050 вакцини. На ...
| | веќе видена | слични

Голем број на пензионери и хронично болни за кои беа наменети бесплатните вакцини останаа без заштита против грип. Нема веќе слободни термини за закажување и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

За бесплатните 29.000 вакцини веќе се резервирани сите термини – во Велес тие „пламнаа“ за половина час, а во Скопје за само ден и пол беа зафатени сите ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Мобилни екипи на Центарот за јавно здравје и оваа сезона вршат вакцинација против грип во домашни услови за лицата кои не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство соопшти дека до вчерашниот ден се закажани 20.069 граѓани за бесплатна вакцинација за наредните денови во трите поликлиники ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 570 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 238 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 343 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 431 | | | веќе видена

Бајден денеска положува заклетва во Вашингтон. Медиумите во САд пишуваат дека се очекува историски ден што ќе се одржи под строг протокол и ќе кулминира ...
сите 469 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем интерес за бесплатно вакцинирање против сезонски грип во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: