Средба на Мицкоски со заменик-координаторот на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ Торстен Фреи


Мицкоски истакна дека нашата држава се соочува со сериозен проблем, висока стапка на криминал и корупција во највисоките ешалони на власта. Тој додаде дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонската економија тоне. Споредбено со лани директните странски инвестиции бележат пад од 164 проценти, односно 187 милиони евра помалку. Странските ...
| | веќе видена | слични

Главната опозициска партија ВМРО-ДМПНЕ обвини дека македонската економија тоне, како реакција на излагањето на премиерот Зоран Заев за подобрената економска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
6 копии

Зоран Заев знае дека ќе изгуби на 12 април и затоа бега од предлогот на претседателот Христијан Мицкоски, лидерите кои имаат намера да бидат премиер да имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Челникот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во пресрет на предвремените парламентарни избори закажани за 12-ти април предложи кандидатот за иден ...
| | веќе видена | слични

НАЈАВАТА НА ЗАЕВ ЗА ДОАЃАЊЕ НА НЕКАКВИ СТРАТЕШКИ ИНВЕСТИЦИИ Е УШТЕ ЕДНА НЕГОВА МАНИПУЛАЦИЈА! Во недостиг на вистински економски резултати, Заев се повеќе ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прашање од пратеникот од опозицијата Владимир Ѓорчев, дали премиерот Заев ќе го прифати предизвикот на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски за ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев бега и не го прифаќа предлогот на претседателот Христијан Мицкоски, за воведување систем на кандидат за мандатар, по што лидерот кој ќе изгуби на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 194 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 311 | | | веќе видена

Почитувани Претседател, Премиер, Министер за одбрана, Ние, како припадници на АРМ, цениме дека ова писмо треба да почне со заклетвата: „Се колнам дека ќе ги ...
сите 318 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 83 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 76 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 187 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски не е оптимист дека поранешните премиери ангажиарни во помирувањето со Бугарија, Владо Бучковски како специјален преставник на ...
сите 142 | | | веќе видена

Независниот хрватски пратеник Бојан Главашевиќ вели дека загрижуваат националистичките пораки кои доаѓаат од Бугарија и се насочени кон Македонија. Тој додава ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на Мицкоски со заменик-координаторот на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ Торстен Фреи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: