Ќе бидат поддржани околу 80 компании со 11,2 милиони евра

8 копии

Фондот за иновации одлучи кои 60 компании од околу 500 тини кои аплицирале за мерката комерцијализација на иновации ќе добијат пари. Средствата се очекува ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации и технолошки развој не дели пари на партиски личности, порача директорот на фондот Јован Деспотовски. Тој посочи дека на повиците на фондот ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Подоцна таа ми кажа дека бил навреден од сумата од 40.000-50.000 евра, била мала и потценувачка. Подоцна тој бараше нова средба. Дојде со препишан бизнис ...
сите 546 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 324 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 87 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 135 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе бидат поддржани околу 80 компании со 11,2 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: