Целосна ждрепка за баражот во ЕП 2020

Денеска (18.00 часот) во Букурешт ќе се оддржи полу-контролираната ждрепка за Европското првенство во 2020 година, уникатно по тоа што ќе се оддржува во 12 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва од 18 часот во Букурешт, ќе се одржи ждрепката на шесте групи за ЕВРО 2020, кое ќе се игра следното лето. Ова ќе биде најкомплицираната ждрепка во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германските навивачи не му даваат големи шанси на националниот тим во фудбал на нивната земја дека може да го освои Европското првенство следната година. Само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација остана на 68-та позиција на најновата ФИФА ранг-листа објавена денеска. Поразот од Австрија и победата над Израел не ѝ ...
| | веќе видена | слични

Македонија ги заврши квалификациите за пласман на ЕП на третото место откако го совлада Израел со 1:0 во Скопје. Собра 14 бодови, исто колу и Словенија на ...
| | веќе видена | слични

Селекторот Игор Ангеловски ја презеде нашата фудбалска селекција пред четири години и го оствари најголемиот успех во едни квалификации. Со него на кормилото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 100 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 145 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Целосна ждрепка за баражот во ЕП 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: