„Никогаш нема да те испуштам од раце“, ќе ви се стопи срцето од првата средба помеѓу двете сестрички


 Моментот кога 3-годишната Моли за прв пат ја запознава својата мала, новородена сестричка Кора со сигурност ќе ви го растопи срцето од среќа. Нивната мајка ...
| | веќе видена | слични

Додека оваа баба имаше задача да ја причува малата внука се случи нешто што сигурно не сте го виделе порано. Грижата за бебе не е секогаш лесна задача. ...
| | веќе видена | слични

На интернет се појави снимка од работник кој од работната корпа излегува на начин кој многумина ги потсетил на филмот Глупавиот и поглупавиот. На работникот за ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи овие денови кружи видео снимка на која се гледа како една жена се кара со продавачот во еден ресторан, а потоа следуваше шок за сите. ...
| | веќе видена | слични

Ова момче одбивало да ја скрати косата 18 месеци, поради што неговите врсници му се потсмевале. Меѓутоа, кога ја откри причината зошто ја пуштал косата, ги ...
| | веќе видена | слични

На интернет почна да кружи видео на кое што се гледа како малечко девојче за првпат во животот прогледува. Снимката ги разнежни сите. Погледнете го овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека во следните неколку дена би можел точно да каже кога ќе пристигнат кинеските и руските вакцини во земјата. ...
сите 471 | | | веќе видена

Гледам дека македонско-бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак, а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна омраза ...
сите 276 | | | веќе видена

Конституиран е новиот состав на Советот за Рамномерен регионален развој и усвоена е програмата за 2021 година во вредност од 440 милиoни денари. Овие одлуки се ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Никогаш нема да те испуштам од раце“, ќе ви се стопи срцето од првата средба помеѓу двете сестрички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: