Косово за натпреварот со Македонија бара повеќе билети!

Фудбалската репрезентација на Косово како своја историска шанса за пласман на ЕП 2020 го доживува полуфиналниот натпревар против Македонија во плеј-офот од ...
| | веќе видена | слични

Голем инцидент се случи за време на интонирањето на химните вечерва на Националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје пред мечот на Македонија и Израел во ...
| | веќе видена | слични

На 75-годишнината од постоењето на НБА лигата, а тоа е во сезоната 2021/2022, системот за натпреварување во НБА би можел да претрпи огромни промени. Најавите ...
| | веќе видена | слични

Челниците на НБА лигата подготвуваат три револуционењни промени кои треба да стапат на сила за две години. Според планот на првиот човек на НБА, Адам Силвер, ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија на 26. март следната година ќе го пречека Косово во полуфиналето од баражот за Европското првенство во 2020 година. ...
| | веќе видена | слични

На денешната ждрепка во Нион беше одлучен и домаќинот на финалниот натпревар од плеј-офот во рамките на Лигата на нациите каде се натпреварува и нашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 174 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 138 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре и оваа есен ...
сите 217 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 131 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово за натпреварот со Македонија бара повеќе билети!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: