Федерер: Надал ќе остане во историјата како можеби најдобриот играч


Некогашниот тренер на Роџер Федерер, Пол Анакон вели дека би бил шокиран кога Рафаел Надал не би освоил барем уште еден Гренд слем наредната година. „Не гледам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер, постепено ќе ја завршува својата кариера, а прв чекор кон пензионирањето му е неиграњето на турнири на земјена подлога. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Роџер Федерер дали интересна изјава поврзана со неговите најголеми ривали Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ.Швајцарецот е сопственик на многу рекорди во тенисот, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 775 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 310 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер: Надал ќе остане во историјата како можеби најдобриот играч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: