Градежен работник паднал од трети кат и се повредил, газдата глумел дека не го познава

Градежен работник вчера паднал од скеле на третиот кат од објект во изградба во Штип. Несреќата се случила во населбата „8 Ноември“, од каде што работникот со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во 14.50 часот било пријавено дека на автопатот Неготино - Градско, патничко возило „фолксваген пасат“, со битолски регистарски ознаки, управувано од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера во 23.30 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „8 Септември“ било пријавено дека кај нив било донесено повредено лице од сообраќајна незгода. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Синоќа во 20.00 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Морани - с.Зелениково патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки, управувано од ...
| | веќе видена | слични

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 14.50 часот се случила на автопатот Неготино - Градско. „Фолксваген пасат“, со битолски регистарски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вчера во СВР Скопје, К.С. (29) од с. Мирковци, скопско, пријавила дека на 27.11. околу 21 часот во семејниот дом во с. Мирковци, по претходна расправија, била ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 386 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градежен работник паднал од трети кат и се повредил, газдата глумел дека не го познава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: