Вучиќ: Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто?

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал русикиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
| | веќе видена | слични

Руската воена полиција во областа на турско-сириската граница има поддршка од Курдите, затоа што на сите им е јасно дека руската воена мисија таму треба да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Крагуевац изјави дека притисоците врз Србија и обвинувањата кои доаѓаат од различни страни говорат за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Кога станува збор за руското влијание на Западен Балкан, Србија е најпопустливата земја, а пред доаѓањето власт на Српската напредна партија (СНС) предводена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Место старата реторика „Ако Македонија влезе во НАТО, ќе биде легална мета на Русија“, што ја слушавме од претходниот руски амбасадор во Скопје, Олег Шчербак , ...
| | веќе видена | слични

Не се под надзор само рускиот шпиони, туку и сите останати, кои се познати на тајната служба. Ова во радио интервју го кажа српскиот министер за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Бугарија треба да биде многу внимателна со она што се случува во Србија. Ова го соопшти европратеникот на ГЕРБ / УДФ, Александар Јорданов, за шпионскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 384 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Обиколени сте со многу топлина од вашите пријатели и најблиските, релаксирајте е и наполнете си ги батериите за да бидете подготвени за ...
сите 127 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: